تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کمتر از یک ساعت

به گزارش وبلاگ منصوری، محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر کیتی را طراحی کردند که می تواند در کمتر از یک ساعت ویروس کرونا را تشخیص دهد.

تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کمتر از یک ساعت

به گزارش وبلاگ منصوری به نقل از وبلاگ منصوری، امیر عباس اسماعیل زاده مدیر شرکت دانش بنیان سلامت یار بهشت دایان گفت: این شرکت، فعالیت خود را از سال 1387 در مورد بیماری سرطان در زمینه تشخیص و درمان شروع کرد.

او ادامه داد: به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمامی فعالیت های خود را در زمینه سرطان کنار گذاشتیم و به سرعت در صدد راهی برای تشخیص این ویروس برآمدیم.

به گفته او با پژوهش های شبانه روزی توانستیم کیتی مولکولی به روش real-time pcr را طراحی کنیم که بتواند در کمترین زمان و با کمترین میزان ویروس، وجود آن را در مخاط بیمار شناسایی کند.

اسماعیل زاده یادآور شد: بعد از طراحی و ساخت کیت های مورد نظر درخواست خود را به اداره تجهیزات پزشکی فرستادیم و طی نامه ای کیت مورد نظر را به انستیتو پاستور طبق مقررات اداره کل تجهیزات پزشکی به این مجموعه جهت آنالیز کمی و کیفی تحویل دادیم.

او ادامه داد: خوشبختانه تاییدیه کیت تشخیص مولکولی توسط انستیتو پاستور را اخذ کردیم و آن را به اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال کردیم؛ اکنون در حال اخذ مجوز برای فراوری انبوه هستیم.

مدیر این هسته فناور یادآور شد: تا به امروز از کشور های مختلف مانند آذربایجان، ترکیه، رومانی، اسپانیا و انگلستان پیشنهاد هایی برای صادرات داشته ایم که در حال اقدام جهت اخذ ce اروپا برای صادرات هستیم.

او تاکید نمود: این کیت نه تنها می تواند فرایند تشخیص را در کشور سرعت بخشد، بلکه می تواند ارزآوری بسیار زیادی را برای کشور داشته باشد.

مدیر شرکت مطرح کرد: دقت کیت های طراحی شده در این شرکت بین 2.5 تا 10 برابر بیشتر از کیت های وارداتی است.

او با بیان اینکه ساخت کیت های مولکولی در این شرکت، به روش LAMP است، تشریح کرد: افراد می توانند در آزمایشگاه های غیر تخصصی نیز این تست را با کیتی که طراحی نموده ایم، انجام دهند، زیرا که فرد بزاق خود را در داخل کیت ریخته و پس از گرمادهی به مدت 1 ساعت با تغییر رنگ می توان به مثبت یا منفی بودن کوید-19 در فرد پی ببرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کمتر از یک ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص مولکولی ویروس کرونا در کمتر از یک ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید